بلاگ

سبک های اتاق فرار

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سبک های اتاق فرار :

اتاق های فرار به سبک های متعدد در گوشه و کنار دنیا وجود دارند ولی همگی معمولا از یک رویه مشخص پیروی میکنند . علت هم این است که فکر و روحیات و احساسات انسان‌ها در همه جای دنیا یک شکل و مانند هم است .
سبک های مختلف هم قطعا با هم‌ همپوشانی دارند و قاعدتا نمیتوان برای هر اتاق فرار فقط یک سبک را اختصاص داد و مرزی قائل شد و گفت این اتاق فرار فقط از یک سبک خاص استفاده کرده است ، چون همان طور که میدانید این بازی ها بسیار خلاقانه است و هر طراح طبق فاکتورهای متعدد و سلیقه‌ی شخصی خود و جامعه بازی را طراحی میکند ولی به صورت کلی در جای جای دنیا اتاق های فرار از سبک های کلی زیر پیروی میکنند :


ترسناک

همان طور که از اسم آن پیداست ، این سبک از اتاق فرار حس ترس افراد را هدف قرار میدهد که با ترشح آدرنالین بخاطر استرس بالا و ثبت یک اتمسفر ترسناک برای مخاطب یک خاطره واضح در ذهن برجا میگذارد . در این‌ سبک معمولا خبری از معماهای سخت و پیچیده نیست ، به این علت که تمرکز و قوای ذهنی شرکت کنندگان به علت ترس تحلیل میرود .


ماجراجویی

قاعدتا نقش گیراییِ داستان بازی ، دکور و جزئیات اتاق در این سبک نقش بسزایی ایفا می‌کند . هرچه بیشتر وقت ، هزینه و دقت در این سبک صرف این موارد بشود ، مخاطب لذت بیشتری میبرد و رضایتمند‌تر است .


معمایی و سخت

مخاطب این سبک از اتاق فرارها معمولا کسانی هستند که طالب چالش و محک زدن قوای ذهنی خود و هم تیمی‌های خود هستند . آن‌ها اهل رقابت هستند و به دنبال معماهای زیبا ، پیچیده ، واقعی و اصیل میباشند . بنابراین نقش دکور و باقی مسائل به مراتب کمرنگ‌تر میشود ؛ و بیشتر قدرت و ظرافت ایده و ابزار معما‌ها به چشم میآید . قطعا مخاطب این سبک از اتاق فرار باید از قوای ذهنی بسیار بالایی برخوردار باشند .

© 2018 Boom Escape. All Rights Reserved. Designed By Boomeabi